KARA ALÜMİNYUM


Ülkemizde üretim eksikliği yaşanan işlem alaşımlı profillerin üretimini yapmak üzere alüminyum ekstrüzyon sektörüne giren firmamız, 1982 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren sürekli büyümeyi hedef edinen firmamız, yenilikçi ilkeleri ile kalite çıtasını her geçen gün yükseltmiştir.

İstanbul İkitellideki ; üretim tesisimizde, alüminyum ekstrüzyon profillerinin üretimi ve ülkemizin özellikle sanayi ağırılığını oluşturan alaşımlı profillerin üretimi konusunda kendisini uzmanlaştırarak, bugün Türkiye’nin her bölgesine ürünlerini satmaktadır.

Özellikle AA:6063 (EA 60) ürünlerinin yanı sıra, ( AA: 2011-2014-6063-7075)  alaşımlı işlem profillerinin yanı sıra üretiminde çok kısa zamanda alanında lider konuma gelen firmamız kalitesini ispatlamış, ürünlerini yurtdışı ülkelere de ihraç eder hale gelmiştir. Makine parkuru oldukça geniş olan firmamız 1200 ton/ay kapasiteli alüminyum akstrüzyon presi, alaşımlı alüminyum dökümhanesi, son sistem CNC tezgahları ile alüminyum üretim ve işleme konusunda tam entegre kuruluş özelliği taşımaktadır.

Hedefimiz Kara Alüminyum olarak ülkemizin ihtiyaç duyduğu işlem alaşımlı profillerin ithali yerine, ülkemizin ihtiyaçlarının karşılanmasında liderlik eden bir kuruluş olmaktır. Tecrübeli teknik kadromuz, hammadde ve ürün konusundaki danışman firmamız ile alüminyum profil ve sanayi sektöründe hizmet vermekten kıvanç duymaktayız.

EKREM KARA
Yönetim Kurulu Başkanı

Video Alanı


Vizyonumuz


"Faaliyet gösterilen sektörlerde, uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmetleri ile müşteri odaklılığını daima üst seviyede tutarak; saygın, güvenilir ve tercih edilen marka olma özelliğini artırarak sürdürmek. Ulusal ölçekte kazandığı başarıları uluslararası arenaya da taşımak ve büyüme potansiyeli gördüğü iş alanlarının önde gelen isimlerinden olmak.

Misyonumuz


"Beklentilerin üzerinde yaratıcı hizmet sunmaktır. Alüminyum, sektöründe müşteri odaklılık prensibi üzerinde çalışan, sektörünü iyi tanıyan, paydaşlarının beklentilerini bilen ve yeni beklentiler tanımlayıp, bunların en üst düzeyde tatminini hedefleyen, yaratıcı insan gücüne sahip ve bu doğrultuda teknolojiyi iyi kullanan, güvenilir, değer zinciri alanlarında verimli ve kârlı hizmet sunmayı hedefleyen bir şirkettir.